Get a site

Nazisti Grek i Agimit te Arte vret 63 vjecarin Shqiptar ne Korfuz

Vritet shtetasi Shqiptar ne Greqi Petrit Zifla.Sipas të dhënave të Policisë, dyshohet se 63-vjeçari është me origjinë nga Berati. Ngjarja ndodhi më 25 nëntor, në Dragotina, Korfuz.

 

Gjat nje debati mes Nasistit grek dhe Emigrantit Shqiptar Situata ka precipituar dhe është dashur ndërhyrja e klientëve në lokal që ta ndalin. Pasi janë ndarë nga të tjerët, 44- vjeçari grek është larguar duke kërcënuar Ziflën, të cilin në Greqi e quanin me emrin Petro.

Një ditë më pas, Nazisti greke i ka zënë pritë viktimës dhe pasi e ka vrarë, e ka hedhur në një kanal. Trupi i 63-vjeçarit u gjet nga kalimtarët në Korfuz. Policia fqinje bën me dije se shqiptari u gjet i pajetë në një rrugë në zonën Spartera, me plagë të shkaktuara nga plumbat e një arme gjahu. Raportohet se shqiptari kishte humbur kontaktet me familjarët që nga e diela në mëngjes, ndërkohë që trupi i tij është gjetur tri ditë më pas.

Faqa shqiperijone i kerkon publikisht shtetit shqiptar te reagoj fuqishem sepse brenda dy muajve jan me teper nga tre raste ku shqiptaret masakrohen dhe nuk ragon askush.

Komento rreth shkrimit