Get a site

Enver Hoxhaj nuk foli në emër të Kosovës!

Enver Hoxhaj nuk foli në emër të Kosovës!

RESHAT-BADALLAJ-ZHURIANI

Enver Hoxhaj nuk foli në emër të Kosovës!

Në këtë shkrim nuk do ta mbroj Edvin Kristaq Ramën, jo përse më largoi nga gjiri miqësor në fcb, që i shkrova letër të hapur për kundërshtimin përse e bëri këshilltar Baton Haxhiun, anëtarin e UDB-së serbe dhe bashkëpunëtorin e kryeudbashit që bëri kasaphanë në Kosovë, Jovica Stanishiqit, por Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë, ka të drejtë të flasë për vajzën e Shqipërisë-Kosovën .

I paudhi, bukëshkali, jugonostalgjiku, Enver Hoxhaj, ministër i Punëve të Jashtme të Qeverisë kuislinge, e dalë nga pazaret e klaneve të nëntokës, bëri yrysh kundër deklaratës së Edvin Kristaq Ramës, kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, duke thënë:”… Shqipëria nuk ka të drejtë të flasë në emër të Kosovës”. Dallaveraxhiu Enver Hoxhaj foli në emrin e Qeverisë të sojit të zogollëve dhe toptanëve, që punojnë vetëm për interesa personale dhe assesi kombëtare. Ç´faj dhe çfarë dëmi i bëri Edi Rama Kosovës? Enveri i Therandës, me gjasë është ndërsyer nga dikush nga prapa dhe e mori këtë yrysh kundër Shqipërisë krejt me qëllim ta përçajë popullin. Përse ky dallaveraxhi që bëri dallavere me “akraballëkun e tij” nuk merren me pjesën e trupit të Kosovës, që i ranë sakicë duke ia prerë krahun e djathtë Mitrovicën, që shqiptarët nuk kanë të drejtë t´i vizitojnë as varret e të parëve që prehen në tokën e tyre që ia la Zoti hise, përse kjo Qeveri nuk merret me “Zajednicën” që e shtrin si vajin në lakra këtë sëmundje me metastazë kancerogjene, përse kjo Qeveri oligarkësh nuk merret me bandat mafioze që janë përhapur në Serbinë fashiste, në mënyrë mafioze në tërë territorin e Kosovës duke vjedhur deri në palcë, përse kjo Qeveri kusarësh nuk merret me kontrabandën shtetërore që me dhunë vjedhin e maltretojnë qytetarët dhe bëhen multimilionerë që deri dje kishin vetëm një lopë ose dhi e asgjë më shumë, përse nuk merret kjo Qeveri hajdute që vjedhin buxhetin e Kosovës nëpër dogana që “Devollët” me miliona vjedhin shtetin në pikë të ditës dhe helmojnë qytetarët shqiptarë me krunde derrash të Shumadisë. Pse nuk merret kjo Qeveri kuislinge e sojit të Esat Pashë Toptanit që shitën 9 mijë hektarë tokë CRNA GORËS, përse kjo Qeveri nuk merret me serbianët që mbjellin kriminelët në shtatore të bronztë pushkagjinjtë që kanë vrarë shumë shqiptarë si rasti i Milutinit ,përse nuk merret kjo Qeveri me papunësinë, ndërkaq vetë këta banditë shkuar banditëve punojnë në katër-pesëx vende pune,përse more veproni kundër interesave kombëtare….?

I rrezikshëm dhe tinëzar Kjo bandë qeveritare e Kosovës, qëllimisht dhe të ndërsyer nga qarqet e ndryshme hedhin benzinë në zjarr për të futur përçarje kombëtare, këta veprojnë kështu sepse paguhen për t’u shprehur kundër BASHKIMIT KOMBËTAR!!! Turp shkuar turpit! Ju more faqezinj veproni sipas asaj:”Kur e kaloni ujin, ta dh… pelën!” Dhe, ju vërtet ndërseni të huajt. Jeni futur në kronologjinë tradhtare të vendit, ju nuk jeni Qeveri që përfaqësoni popullin e Kosovës, ju jeni plehu i Kosovës! -Po ç´patë tani me Shqipërinë ore maskarenjtë!? Po kthejeni vetëm pak kokën prapa dhe shikoni. Po ju nuk keni sitë në ballin e kokës! Shqipëria urgjentisht duhet shpallur këtë njeri të Therandës PERSON NON GRATA! Ky është shumë i rrezikshëm dhe tinëzar, ky i fryn erës së sertë për të përfshirë zjarrin e përçarjes kombëtare. Kush të ndërseu, kush ta futi kunjin thellë për të përçarë shqiptarët, sa para more bakshish, në kohë të pakohë të shprehesh kundër Shqipërisë që strehoi miliona shqiptarë kur mbetën rrugëve dhe maleve, ku ishe ti në atë kohë ore faqezi pa asnjë pikë të bardhë…? Ju nuk keni dy gishta fytyrë, ju keni dhjetëmijë hektarë se i jepni 9 mijë ju nuk keni dert.

Matrapazët që vrapojnë pas parasë Dhe, krejt në fund fare edhe disa fjalë për disa “analistë”, po çfarë analistë janë këta? Këta janë matrapazë që vrapojnë pas parasë si zagarët pas kockave dhe financohen me para të dyshimta. Por, është një e mirë e madhe që shqiptarët nuk ua varin. Se vërtet është kështu dhe për të vërtetuar se sa peshojnë në kandar, le ta provojnë e të dalin në zgjedhje dhe në qoftë se marrin vota edhe nga familjet e tyre se mos të mos flasim të mëhallës. Unë betohem publikisht se kurrë laps në dorë nuk do të marrë për të shkruar. Enver Hoxhaj edhe pse ka folur në emër të Qeverisë kuislinge sa më parë publikisht t´i kërkojë falje Edvin Kristaq Ramës, mos të kërkojë falje në emër të Kosovës, sepse ky nuk ka folur në emër të Kosovës… Kaq për sot nga unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI. Për ato që them e shkruaj mbaj përgjegjësi morale dhe penale.

 

[the_ad id=”6025″]

 

[the_ad id=”4118″]

Po i çoj fjalë publikisht Adem Grabovcit dhe këlyshve tjerë aty rrotull

Po i çoj fjalë publikisht Adem Grabovcit dhe këlyshve tjerë aty rrotull
RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI
ADEM GRABOVCI,TI URITHI I NËNTOKËS ! Unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI, po të çoj fjalë ty dhe ti çoj fjalë drejtësisë së instaluar serbe në zemër të Kosvës

ADEM GRABOVCI,TI URITHI I NËNTOKËS ! Unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI, po të çoj fjalë ty dhe ti çoj fjalë drejtësisë së instaluar serbe në zemër të Kosvës. Jam gjallë Thonë se është i rrezikshëm ky Adem Grabovci,urithi i nentokës kriminele për te zezat e vendit. Ndiqe si të duash. Kush është për popull, e kush është kunder popullit,kombit… RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI,dora vetë Shpeshherë në gazetën më të lexuar në rajon “KOSOVA SOT”, kam shkruar se në intitucionet e larta shtetrore si në Kuvendin e Republikës së Kosovës dhe në Qeverinë kuislinge, e zgjedhur në mëmyrën më mafioze të sojit Pablo Eskobar, se ka banditë,udbashë,kriminelë,oligarkë, matrapazë,idiote,rrugaç, vagabondë, njerzë pa fije edukate dhe pa kulturë familjare,hajna,zagarë dhe langonj të pushtuesit ka ne krye te shtetit se sa ne burgje. Shih për këtë, dita ditës po vertetohet ate që kam shkruar dhe është vertetuar dhe besuar nga lexuesit e zellshem te kësaj gazete,sepse shkrimet gjithmonë kanë qenë të parat dhe më të lexuara,fal besueshmërisë së lexuesve dhe fakteve. Banditët,padrejtësisht e kanë kapur Kosovën martire për gabzherri që të mos marrin frymë pa lejen e tyre, duke e berë zap prekurorine, gjyqësinë,hetuesinë,doganat, krejt më qellim për të vjedhur pasurinë e Kosovës pa më të voglin gjynaf. Kjo bandë mafioze duke marrë si “yrrnek” mafian e Zemun poljes, hajnat dhe mafian e shperndan nëpër Kosove si vajin në lakra dhe e lëshuan rrjetin si të marimngës që më kollaj me ra viktima për vdekje. Qentë,zagarët dhe langonjt e lartë shetror nepër vendet kyçe në Kosvë i punësuan spiunët e deridjeshem te Drazh Mihajlit dhe pastaj vraponin me te madhe pas hajnisë si zagarët pas kockave. Ndonëse faktori Nderkombëtar i tha ne sy banditëve shkuar banditeve se këtu nga maja e shtetit vlon korrupcioni,ryshfeti,krimi i organizuar…por kriminelet dhe banda mafioze nuk qanin kokën dhe vidhnin me të madhe,bashkëpunonin me gjaksorët serbian në errësirë dhe në pikë të ditës dhe siguronin pasuri me para të pista,pa djerse, për dhjetë-njëzetë breza. Adem Grabovci, nje gjysem analfabet u bë shef i PDK-es, i grupit parlamentar, në fakt, ky u bë URIDHI I NENTOKËS KRIMINALE,sepse duhej njeriu me pervojë për këtë zezënajë dhe u zgjodh kobziu,Adem “GROBARI-VARRMIHESI) (kupto shef i bandes dhe krimit të organizuar) në Kosovë. Reshat Badallaj-Zhuriani, opinionisti i gazetës “KOSOVA SOT”, ishte i pari që shkroi për ketë AL KAPONE. Së pari, që ky mbeshteti dhe qendron prapa bandës “DEVOLLI” dhe kam shkrojtur se “PERSE NUK DENOHEN BANDITET GRABOVCI?”, kur sulmuan huliganët Grabovci (dy djemt e mafiozit Al Capone)policinë e shtetit dhe i lenduan dhe poshtruar deri ne skajshmeri taman si në kohen e Aleksandër Rankoviqit.Djemt e Al Capones (kupto Adem Grabovcit), policisë i kishin thënë:”A e dini se kush jemi ne,a e dini se te kujt djem jemi), me sa di une nuk i kishin dhenë se ne jemi djemt e mafiozit të nentokës Al Capone. Dorën në zemer! Ndoshta ju kujtohet kur ky kapo i bandes thoshte:”Asnjë prekurorë nuk e kam telefonuar unë për djemtë e mi…” dhe ky ka menduar se ka hajvan në Kosovë se e beson këtë!? Dhe, tashmë doli ashiqare se me sa persona paska biseduar krejt me qëllim për ta vjedhur vendin deri në palce e haram e paçi gjakun e Kosovës! Ky njeri mafioz te sojit Al Kapone dhe Pablo Eskobar që alias është Adem Grabovci, ky njeriu gjysëm analfabet, në menyrën më barbare demton imazhin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe tashmë populli e sidomos LKJ-ja që ndryshe quhet LDK,po e merre ketë matrapaz dhe mafioz si biçim se ja çka po bënë UÇK-ja.Por jo, Adem Grabovci është kapo i bandës mafioze që punëson zagarët e pushtuesit dhe jo fukarenj ose ish luftarë të UÇK-es. Ky matrapaz i Pejës,por tani i zhdrypun në sheher (ka ardhur në Prishtinë), ka shkelur dhe tradhtuar gjakun e derdhur te HERONJVE TË KOMBIT. Këti uridhi duhet ndaluar rrepsisht fjalen UÇK. Duhet ndaluar nga populli e jo shoqatat që veten po e quajn të luftës,ata janë bërë memece. Keta nuk guxojn të bëjnë zë dhe dridhen nga ky kapo i bandës mafioze bile me ja bërë edhe atë punë nuk bëjnë zë. Pa merak fare.Janë bërë barkmdhenj e gushëvarur tamani si bibani i Zhivoradit! Në gazetën më të lexuar në rajon, që quhet “KOSOVA SOT”, kam shkruar ose kerko në google për të vertetuar se ky soj që gjenden nëpër fotele te larta,nuk ka fytyrë,turp,karakter,janë rrugaç,për karrikë e japin çdo gje… dhe ja rasti erdhi dhe a dha doreheqje ky kapo i bandës së nëntokës. Jo. Po kjo të ndodhte ne boten e civilizuar dhe Demokratike të botës,ose, ne vendet ku sundon ligji, a e dini ju se çfarë do ndodhte, jo vetëm që do ta detyronin për te ik në shejtan të mallkuar,por do të burgosej. Kjo në Kosovë nuk ndodh sepse zotron ligji i xhunglës dhe se gjyqësinë ë kanë kapur për gurmazi bandat mafioze te kanaleve të nëntokës dhe nuk bënë as gëk e as mëk. Nuk jam i keq për të menduar se kjo kope banditësh janë të paguar dhe të ndërsyer nga qarqet shoveniste serbiane. Këta janë tradhtarë që i ranë sakicë e hanxhar Kosovës. Dhe ndoshta e keni degjuar arsyetimin e këti gjysem analfabeti dhe kapon e mandës mafioze të kanaleve të nëntokës, që quhet ADEM GRABOVCI se çka llomotit pa fije turpi. E çka di ky hajvan çka është turpi?Tha:”… nuk është krim…”.Merreni me mend!Çka quhet ndryshe e pyesim Al Caponen,Pablo Eskobarin, alias ADEM GRABOVCIN? Ore hajvanë me okë!Ku je ti,ku jeton?Mjaftë me me pallavra serbiane. Fundi po iu afrohet dhe beni torbat gati për t´ia mbathur.Ku do shkoni ,ku do veni!?Atje do ju ndjek dora e mallkimit,dora e Zotit,dora e popullit…! Cilin njeri të këputur (me falni t´ia spjegoj keti kapo të bandes mafioze, njeri i keputur fukara,se çka kupton ky fjalën të këputur. Ose:degjoni shprehjet gjuhësore të këti kapo të kopes banditësh dhe binduni), cilin ish ushtarë të UÇK-ës e keni punësuar të atyre që bënë vetëvrasje për bukën e gojës. Thuaje me emër dhe mbiemer! Mos i përmend ata qen e langoj që keni bërë dallavere PRAPA KURRIZIT TË POPULLIT. Fol cilin ta dëgjoje populli! Fjalori rrugaçësh i bandës mafioze të kanaleve të nëntokës që e drejtojn shtetin Natyrisht se kjo bandë mafioze se nuk ka kulturë dhe përdor fjalor rrugaçësh. A e dini përse?Ja them unë.Sepse kjo kope hajnash,vagabondësh,kodoshës,dallkaukesh,oligargesh,kusarësh,zagarësh e langonjsh, nuk janë zgjedhur me votën e lirë të popullit,por janë zgjedhur me vota të blera,vjedhura,mashtrime dhe dallavere. A e degjuat al Caponen,Pablo Eskobarin,bile kur e shikon mirë surratin e tij, ka të ngjarë se si të kishte vëlla qenin plak Josip Broz Titon.Kush e di ndoshta ka qenë titist!? Po ky Al Capone në Kosovë e ka emrin dhe mbiemrin ADEM GRABOVCI. Faktet: Degjojeni bisedat se si futen banditët dhe kopilat nëpër lista. Por ku e kupton ky. Kur thotë qa bone e jo çka… Për të vertetuar ju për këta rrugaç e banditë qe përdorin fjalë të pista,sepse e kanë nga kultura familjare dhe binduni ju vetë që i përdorin edhe fjalet e organeve gjenitale. Ta zëmë nuk do te ishte mirë se kuptohet,por të perdornin ta zëmë:”zogu”,”embelsira e butë”,”kalemi”,por, degjoni banditët se si përdorin fjalorin me primitiv se ne mesjetë. E ku dijn këta vagabonda çka është fjalori i kulturuar. Keta janë bërë për hu biki. Me besoni. Këtu nuk e kam fjalën për Kadri TOPUZIN, kur iu drejtohet nje femre shqiptare,deputete,”…ma hanksh…”,ndoshta e ka patur fjalën për mullarin. Kush e di!? Kjo nuk më qudit fare sepse ky Kadri Topuzi ka për këshilltar,Baton Fazli Haxhiun,spiunin e UDB-ës serbe dhe pikërisht i kryeudbashit dhe kriminelit që ka bërë hata në Kosovë,Jovica Stanishiqit. Ky kelysh i UDB-es serbiane Baton Haxhiu, i perdor këto fjalë si kaka, te kaka… -Jo. Ky kapo i bandes së kriminalizuar,ADEM GRABOVCI nuk është UÇK. Ky është kapo i bandës kriminale që ka organizuar krim kundër shetit dhe shoqërisë në mënyren me raciste duke i punesuar oligarkët,boxhenak e boxhenakesha,rrospie e rrospoll, duke i zene shumë vende pune dhe mijëra familje kosovare pa asnjë dollarë në ditë. Dhe kësaj i thuhet se të gjithë qytetarët janë të barabart para ligjit! Ta zëmë:nëqoftëse dy qetetarë të rendomt te sulmonin e te lendoni policinë e Kosovës, në krye të detyrës,çka do të ndodhte?Ç´mendoni ju? Do të burgosishin,rrahnin si në kohën e Millosheviqit dhe do bëhëj hallakamë nga banditët duke thënë e sulmuan shtetin,po,po, kështu thonë banditët. Adem Grabovci, ti urithi i kanaleve te gjerizeve dhe nentokës, Zoti i Madh të vraftë me kokërr rrufeje në pikë të ditës me diell, çka i bëre vendit e mo Zot më keq! Përse nuk te erdhi turp dhe gjynah për popullin që nuk ka bukë e krypë t´i shtron fëmijve në sofër dhe punëson jashtëligjëm milionerë dhe banditë? Përse nuk punësovë anëtarë të familjes se Deshmorëvë që bënë vetëvrasje që nuk kishin para për barna për t´i shëruar plagët,punësuat milionerë dhe kriminelë që kishin para me thas? Perse e bere këtë? Sa të paguan qarqet shoveniste serbiane për të demtuar e trazuar Kosovën deri në gjakderdhje? Sa para ke vjedhur ryshfet more kobzi, që ke punësuar fshehurazi banditë e kriminelë? Dhe, ti hajvan me okë, neqoftese thua se nuk qendron kjo,ahere thuaj cila është arsyeja. Por,mos ha mut të thuash për të zbutur papunësinë,se hajnat çka s´thonë! Në shumë shkrime kam thënë se ata shqiptarë që kanë gjak shqiptari ndër dej duhet përkrahur UÇK-ën sepse na sollën lirinë që po e gëzojm sot,por, nuk duhet përkrahur banditët e kryebanditët,oligargët, matrapazët, hajnat që vrapojn si zagarët pas kockave. Këta lehin se për atë punë paguhen. Orët i keni të numruara,litari iu është afrur rreth grykës (me falni rreth fytit,se nuk e kuptojn këta magarë fjalen rreth grykës),këta e kuptojn fjalën vjedhje,krim,vrasje… Jemi deshmitarë të kohës se si janë shar si qentë, në rrënjë e në degë PDK-ja dhe ish jugosllavët që quhet LDK. Bile janë sharë në gra shtrati dhe shikoni si u bënë këta langonj bashkë. Perse?Vetëm për të vjedhur e haram e paçin për jetë të jëtëve! Po e ripërserisë mos i besoni as kryetarve te partive tjera në opozitë,janë të njejtit hajna dhe vagabondë,banditë shkuar banditëve. Do binduni së shpejti që jemi duke punuar qe nga Finlanda,Zvicra,Gjermania, ku ishin azilant dhe kurrë pa punuar,duke u shtri në dyhek si qentë e Milloradit dhe ka u bënë milionerë!? Nuk ja mbanë t´i lidhin kijet publikisht me mua, sepse kam arritur deri aty se kush e kush ka marrur ndihme sociale. Ose:le ta deshmojn se sa kanë fitur,sepse në çdo fund viti,dihet se sa ka patur te ardhuara dhe dalje.Vetem dy mije euro t´i dergon në bankë të pyesin:Ku i ke fituar?Dhe mendoni se miliona te paguesh avokat dhe të mos flasim per rokaqiej si të Nju Jorkut. Me se miri dhe per të kuptuar me mire e me kollaj këta hajna pyetni keshtu:Se cili fshat dhe zog pule e di ç´kishin këta para lufte dhe ç´bënë pas lufte pasuri si sheikët e Dubait… Reshat Badallaj-Zhuriani, në gazetën më të lexuar në rajon”KOSOVA SOT”, i pari ka thënë se keta edhe rrospieve i kanë blerë dhe siguruar pasuri,lere që doli një shtazë gjysëm robot,gjysem njeri dhe pranoi publikisht për banesen,por ka edhe me keq, nuk e dini ju se një qen deputet edhe pas ciles grua sillet si zagarë, që iu turproi edhe varrin burrit. Ne i dijm zakonët or ti dhe nuk përzihëmi në punë familjare dhe private,por, mos harro se populli është ka bën me gisht ka ti dhe po të thotë:Qyp,qyp… Dale-dale. se do të zbardhen faqet e historisë dhe do të vie koha qe do te thonë:A ju kujtohen kur ishin hajnat,vagabondët,kusarët,huliganët,spiunët, dhe dijeni mirë që ju e demtuat Kosovën,shkelët ne gjakun e DESHMORVE TË KOMBIT, ju që i keni rënë kambanave të mortit, vetëm qëntë do t´ia vizitojn varrin për t´ia peshurrur me lezet… Dhe, krejt në fund, i drejtohem popullit tim liridashës, të mos lejohen këta banditë,kriminelë,oligarkë, kusar, udbashë të flasin nëpër tubime për popullin e sidomos për UÇK-ën, sepse këta qellimisht janë të ndersyer të fyejnë kombin dhe Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, për interesa të huaja dhe personale… Po nuk ikën vetë do t´i detyrojm ne,sepse kjo nuk shkon më kështu. Kosova është në ditët më të vështira dhe duhet shpetuar nga kthetrat e kesaj bande kusarësh, që ia kanë ngulur vendit thonjët e shtrigave dhe dhembet e kulshedres thellë e më thellë, dhe nga dhemja gjymon shumë rëndë dhe trishtë. VETEM POPULLI E SHPETON NGA DHEMBJET E LUGETERVE TË KËSAJ BANDE MAFIOZE. Kosova,Shqipëria dhe viset tjera shqiptare akoma i ka djemtë gjallë që i dalin Zot. Kurse hajnat dhe banditët le t´i marrin thasët me veti për t´i mbledhur eshtrat, si dikur;osmanet e dergutët,vojvodër e zhupanët,karagjorgjeviqet,andarët,titistët,millosheviqistët,Mustavët e Rrahmanzinjt,Grabovcët (GROBARËT-VARRMIHËSIT)… As rrasa e varrit nuk do t´ia drejtoj kurrizin për te zezat që i keni berë vendit. Mbajeni mend! Kaq kësaj radhe per ty, Adem Grabovci dhe për te gjithë ata zagarë qe i ke rrotull nga unë,RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI,për te cilen mbajë pergjegjesi morale dhe penale edhe pse e di se i ke nder dizgina gjykatat e instaluara serbe ne zemer te Kosovës ama edhe ndonjë ditë. Ju do te uleni në bankën e zezë,jo vetem kaq,por edhe nga kjo botë do të ikni me damkë dhe faqe të zëzë si hajdut,kusar,tradhtarë…

[the_ad id=”6025″]

 

[the_ad id=”4118″]

Shumë shpejt kanë për t’u ulur në bankën e zezë edhe ata prokurorë zuzarë që i kanë fshehur veprat

Shumë shpejt kanë për t’u ulur në bankën e zezë edhe ata prokurorë zuzarë që i kanë fshehur veprat

RESHAT-BADALLAJ-ZHURIANI

hkruan: Reshat Badallaj – Zhuriani

Vite të tëra gazeta më e lexuar në rajon, “KOSOVA SOT”, dhe gazetari Reshat Badallaj-Zhuriani kanë shkruar për bandën mafioze të nëntokës, se me klanet e tyre formuan bandën dhe e kanë shpërndarë si vaji në lakra për ta kapur shtetin. Opinionisti i gazetës lidere në Ballkan, “KOSOVA SOT”, Reshat Badallaj-Zhuriani, kishte fakte të pakontestueshme për klanet mafioze dhe vazhdimisht në fund të shkrimit shkruante se jam i gatshëm të përgjigjem moralisht dhe penalisht para drejtë- sisë, por jo kundër kësaj drejtësie që i ka shërbyer me mish e me shpirt pushtetit gjakatar titist e millosheviqian që kishte dënuar “nacionalizmin, separatizmin, shovinizmin, irredentizmin shqiptar” për interesa serbo-çetnike. Kjo gazetë me kohë ka shkruar se kjo bandë mafioze e klaneve të nëntokës, që e kanë bërë ZAP SHTETIN DHE E KA LËSHUAR RRJETIN TAMAM SI TË MERIMANGËS EDHE NË HETUESI, PROKURORI, POLICI, GJYQËSI, DOGANA… Reshat Badallaj-Zhuriani në këtë gazetë ka shkruar se kjo BANDË MAFIOZE E NËNTOKËS QËNDRON EDHE PAS BANDËS RACISTE, KUSARËSH, BANDITËSH, HAJNASH DHE MATRAPAZËSH QË QUHET “DEVOLLI” dhe me emër e mbiemër e ka përmendur ADEM GRABOVCIN, ta zëmë, titulli: “SHERRI I BANDËS “DEVOLLI” DHE QEVERISË MAFIOZE KOSOVARE HUMBËN 20.000 VENDE PUNE PËR SKAMNORËT, “KOSOVA SOT”, të datës 18 qershor të vitit 2015, që bashkëpunon me gjakësorët serbo-çetnikë, që kohë më parë, me krunde qensh, lopësh e derrash me simptome kancerogjene BANDA DHE BANDITËT DEVOLLI DHE BANDITËT QË I MBËSHTETËN KËTA KUSARË, për t´i tredhur dhe helmuar shqiptarët dhe nuk guxoi të bënte gjyqësia as gek e as mek, sepse banda mafioze e kanaleve të nëntokës e kishte kapur për fyti gjyqësinë, që në këtë gazetë kam shkruar që edhe pesë persona të lartë shtetërorë, kriminelë, hajna e banditë e përkrahin kriminelët “DEVOLLI dhe të shohim se a do të dalë kështu…?

BATON FAZLI HAXHIU ishte matrapazi dhe dirigjenti i kësaj zezënaje

Hise pa tjetër kanë banditët të lartë shtetërorë, sepse me lejen e tyre spiuni i UDB-së serbe e pikërisht zagari i kriminelit dhe kryeudbashit Jovica Stanishiqit, BATON FAZLI HAXHIU, ishte matrapazi dhe dirigjenti i kësaj zezënaje, njëherësh këshilltar i kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veselit, përndryshe ka një vit që unë ia kam ndërruar mbiemrin që i shkon shumë për shtati, KADRI TOPUZI dhe kurrë nuk më ka falënderuar për këtë gallap simpatik. Zagari i UDB-së serbiane, Baton Fazli Haxhiu, është edhe këshilltar i Edvin Kristaq Ramës, kryeministër i Shqipërisë. I ati i Edvinit, Kristaqi, kishte firmosur dënimin me vdekje, varje, për poetin Hevzi NELA, në Kukës. Kemi shkruar me kohë dhe shpeshherë kemi thënë se këta banditë shkuar banditëve përpos që kanë siguruar pasuri me para të pista për dhjetë-njëzetë breza, kanë blerë vetura dhe banesa të shtrenjta edhe për rrospitë e tyre. Dhe, pas një kohe doli një femër me gji plastike, tamam si të një buallice, me të pasme si të gorillave, që tha publikisht se një hajvan i lartë nga Kosova i ka blerë banesë.

Ahengu me “Slivovicë” e mish derri…

Unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI, kam shkruar se në drejtësinë e Kosovës janë këlyshët nga zezënaja titisto-rankoviqiste, që i kanë qitur hije të zezë Kosovës në botën e qytetëruar, janë të gjakut të bandës mafioze të kryetradhtarit Rrahman Morina, që në vendin tonë njihet si epoka e rrahmanzinjve, që u vranë shumë shqiptar për interesa serbiane dhe me pas ngrihej dolli e shoqëruar me lahutë e harmonikë, duke bërë dyzen ahengu me “Slivovicë” e mish derri… Po ashtu, kemi shkruar se këta banditë shkuar banditëve, se janë të pafytyrë, nuk skuqen fare, nuk kanë turp, janë si laviret serbe që presin te semafori për hamshor. Mos harroni se kemi shkruar dhe kemi thënë se për karrige të japin edhe gruan e shtratit, ndoshta ju kujtohet dhe në qoftë se s´ju kujtohet mund te klikoni në portalin – gazetën elektronike te “KOSOVA SOT”, lart djathtas, dhe shkruani emrin tim e do të lexoni të gjitha që i shkrova. Përndryshe nga anët tona në Zhur të krahinës së Lumës thuhet: “Në qoftë se është ngrënë pitja, tepsia është në vend”. Pra, faktet mbesin. Me kohë kemi kërkuar që kjo qeveri artificiale, e zgjedhur me pazare dhe me klanet mafioze dhe jo me votën e lirë të popullit, duhet shkuar në THEQAFJE. Në shkrimin e fundit, në këtë gazetë, kemi shkruar se do të vjen dita shumë shpejt e kanë për të ulur në bankën e zezë edhe ata prokurorë frikacakë, qyqarë e zuzarë që i kanë fshehur veprat, kanë heshtur si gjyshe memece dhe që kanë bashkëpunuar me klanet mafioze, hajnat, banditët dhe kriminelët që e vodhën popullin deri në palcë dhe që ka dhembje deri në mish e asht… Edhe një gjë mos harroni, se RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI, në gazetën e pakonkurrencë “KOSOVA SOT”, ka shkruar edhe këtë, se EDHE KRYETARËT E PARTIVE POLITIKE NË OPOZITË JANË TË NJËJTË, PA FIJE DALLIMI, HAJNA, BANDITË, KUSARË, MATRAPAZË, DALLAVERAXHI… Këtë e kam thënë publikisht dhe ju garantoj me fakte dhe kokën time. Të presim edhe pak. Pra, janë të gjithë banditë shkuar banditëve dhe hanë me një çanak, por të lehurat pak dallojnë. Disa lehin si qen dhe disa lehin si zagarë, por lehin sertë dhe vrapojnë pas hajnisë si langonjtë pas kockave. Nejse në këtë kor hajdutësh është i pakrahasueshëm Isa Mustafa, kopili i Titos, ortaku i bandës së Rrahmanzinjve që shante shqiptarët në çdo tre rreshta për serbianët dhe hajni i Diasporës, që zor se ia gjen shoqin në Ballkan e Evropë… Kaq kësaj radhe për sot nga unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI, dora vetë. Për të gjitha që them dhe shkruaj mbaj përgjegjësi të plotë morale dhe penale.

[the_ad id=”4118″]

Z. Kryeprokuror, çka u bë me bandën mafioze “Devolli” dhe me dallaveraxhiun Baton Fazli Haxhiun…?

Z. Kryeprokuror, çka u bë me bandën mafioze “Devolli” dhe me dallaveraxhiun Baton Fazli Haxhiun…?

RESHAT-BADALLAJ-ZHURIANI

Shkruan:Reshat Badallaj- Zhuriani

 

Në gazetën më të lexuar në rajon, “KOSOVA SOT”, kam shkruar një seri shkrimesh për bandën mafioze, raciste, mashtruese, vrastare me procedurë penale “DEVOLLI”, për bashkëpunim me gjakësorët serbo-çetnikë për të dëmtuar shtetin e Kosovës deri në palcë. Dhe, shi për këtë, fatmirë- sisht u vërtetuan 100% shkrimet e mia për këta hajdutë të nëntokës dhe isha dhe jam i gatshëm të dal para drejtësisë për këta racistë që me dashje dhe paramendim dhe në mënyrë të organizuar tentuan t´i vrasin shqiptarët dhe t´i tredhin që të mos shtohen… Por, ç’e do kur Republika e Kosovës drejtohet nga kuislingët, nga ish- serbosllavët që i kanë dhe po i shërbejnë devotshëm interesave të tyre personale dhe jo kombëtare. Dhanë toka falas, sollën “Zajednicën” këmbëkryq në zemër të Kosovës. Këta banditë shkuar banditëve janë në gjendje të japin me vullnet dhe me dy duart edhe gratë e shtratit vetëm e vetëm të mos i dridhin nga kolltukët. Banditët dhe oligarkët e kanë kapur shtetin në duart e tyre, kanë lëshuar rrjetin me mjeshtëri tamam si të merimangës në çdo cep të vendit.

Në gjykata, hetuesi, polici, prokurori qëllimisht i kanë ulur bashkëpunëtorët e deridjeshëm të Slobodan Milosheviqit dhe të Titos, që kanë dënuar me burgje, maltretime,vrasje shqiptarët përmes proceseve të montuara politike vetëm pse ishin shqiptarë që ashtu i kishte falur i Madhi Zot. Kjo zeznajë e Beligradit është këmbëkryq ulur këtu dhe banda qeveritare rri si shpata e Demokleut mbi kokat e tyre. Në krye të drejtësisë së Kosovës janë kasnecët dhe langonjtë që e kanë dënuar”nacionalizmin, separatizmin, irredentizmin shqiptar. Dhe më pas është bërë gosti ahengu me def e harmonikë ngëkë, ngëkë, ngëkë dhe duke mos guxuar të dënojnë pansllavizmin,ultranacionalizmin e Drazh Mihajlit, edhe pse zotëronin makinerinë më moderne të luftës kur shqiptarët mbroheshin me gurë në dorë. Dhe mu për këtë, kjo bandë i kanë qitur hije të zezë Kosovës në botë që çdo ditë të huajt kudo që shkojnë dhe në Kosovë të luftohet korrupsioni dhe të tillët thirren në emër të ligjit. Këta pa fije turpi trumbetojnë para popullit se para ligjit të gjithë janë të barabartë. Po, po, kështu këta persona të dalë nga kopeja e Kalamegdanit. Po a dini ju more burra dhe gra të vendit tim se akoma në këtë çerdhe gjarpërinjsh, akoma ka nga fisi i kryetradhtarit të kombit, Rrahman Morina, që njihet si epoka e Rrahmanzinjve, qe u vranë qindra shqiptarë.

Vjedhjet nuk janë bërë pa dijeninë e qeverisë kuislinge

Reshat Badallaj-Zhuriani, i pari ishte që ka shkruar për këtë bandë mafioze “DEVOLLI”dhe se gjyqësia kontrollohet nga kapot e bandave qeveritare dhe mu për këtë nuk guxon të bëjnë as gëk, e as mëk. Dhe, me shumë të drejtë, lexuesit (po deshe t´i jap me emra), po pyesin: Çka u bë me bandën mafioze të kanaleve të nëntokës serbiane dhe dallaveraxhiun Baton Fazli Haxhiu,njeriun e UDB-së dhe pikërisht të Jovica Stanishiqit…? Tashmë botërisht është vërtetuar se klani mafioz, racist, hajdutësh i quajtur “DEVOLLI” përpos që është me procedurë penale edhe zyrtarisht është vërtetuar se kanë vjedhur shtetin duke e dëmtuar për gjysmë milioni euro, kjo thashë që dihet zyrtarisht dhe një Zot e di se sa miliona euro hajnat kanë vjedhur! Por, kjo vjedhje nga hajdutët dhe kusarët “DEVOLLI” nuk është bërë pa dijeninë e bandës dhe banditëve të qeverisë kuislinge, e dalë tinëzisht dhe hajnisht nga pazaret e nëntokës tamam si klani i Legias dhe assesi nuk është zgjedhur me votën e lirë të qytetarit dhe më për këtë këta banditë kusarësh e kanë bërë ZAP KOSOVËN E MOS GËZOFSHIN! Lexuesit e shumtë të shkrimeve të mia, po ashtu po pyesin përse Prokuroria hesht, kur dihet botërisht se këta me vetëdije deshën t´i vrasin miliona shqiptarë me krunde të mykura dhe simptome kancerogjene? Kjo bandë kusarësh me vetëdije të plotë pastruan stallat e derrave në Serbi, dërguan në depot mafioze dhe i përzien me miell për t’u shitur shqiptarëve për bukën e gojës në sofër. Banda mafioze në mënyrën më raciste shqiptarët i krahasoi me qen, derra,lopë…

Të korruptuar deri në fyt

Tashti me këto veprime të turpshme të gjyqësisë që edhe gomarët e kanë kuptuar(magarci më mirë me thënë se nuk e kuptojnë fjalën gomar), se janë të korruptuar deri në fyt, kjo është parë duke u shkarkuar e duke u ndjekur me vepra penale nga kjo shtëpi e zezë dhe e turpit. Po ashtu, shihet në ditë me diell se gjykatat i drejtojnë bandat mafioze në majë të shtetit. Dhe, në qoftë se nuk është kështu, atëherë përse në sirtarët e kësaj gjyqësie të zezë, nuk janë ngritur padi penale kundër kësaj bande mafioze, kur shteti dëmtohet me miliona euro që dihen zyrtarisht,si shpjegohet kur kjo bandë mafioze “DEVOLLI” me vetëdije të plotë dhe krim të organizuar fusin krunde nga gjakësorët me simptoma kancerogjene për t´i vrarë shqiptarët? Përse spiuni i UDB-së serbiane, BATON FAZLI HAXHIU, me tradita të moçme antikombëtare, dallaveraxhiun dhe spiunin tashmë të ditur botërisht të kryeudbashit gjakësor serbo-çetnik, Jovica Stanishiqit, duke ditur se janë krunde derrash dhe ushqim qensh i shkoi me vrap Qeverisë Shqiptare që me çdo kusht t´i lënë t´i hanë shqiptarët dhe punë e madhe se helmohen, tredhen dhe vdesin shqiptarët…? A dini ju more të pafytyrë që kjo të ndodhte në Gjermani, që ndryshe quhet shtet ligjor, çka do të ndodhte? Një pastë dhëmbësh me skadim afati të gjendet në raftet e shitjes se si do të bëhej hallakamë… Strumbullari i kësaj organizate vrastare me krunde qensh nga Serbia, pa u kontrolluar fare nga dogana dhe organet përkatëse shëndetë- sore, , është djali i Fazli qelit që quhet BATON HAXHIU dhe mos harroni se është këshilltar i kryetarit të Kuvendit të Kosovës, që kësaj radhe nuk do të flas për hiset nëpër spitale që është në hetime.
me… Cila ishte përgjigjja ime për lexuesit e shumtë?
Unë, Reshat Badallaj-Zhuriani iu kam përgjigjur kështu: Derisa në Qeverinë e Republikës së Kosovës janë hajnat, kusarët, kuislingët, oligarkët, udbashët e deridjeshëm të kasaphanës Serbosllavi, që e kanë kapur shtetin dhe që qëllimisht në hetuesi, prokurori gjyqësi janë titistët e zgjedhur me anë të pazareve dhe klaneve mafioze të nëntokës dhe jo me votën e lirë të popullit, të shkojnë në theqafje… Kosovës i duhet një qeveri e dalë nga vota e lirë e popullit, që mbrojnë vërtet interesat shtetërore dhe kombëtare, garniturë me duart e pastra që të ecë Kosova martire përpara. Hajnat që deri dje nuk kishin brekë për të veshur,ndërkaq, sot janë bërë miliarderë dhe kanë siguruar pasuri për dhjetë- njëzet breza…Për të fituar besimin e popullit, Prokuroria dhe Gjyqësia duhet t´u vënë prangat kriminelëve dhe hajnave që dëmtojnë dhe shesin shtetin te të huajt për interesa personale. Dhe krejt në fund, herët a vonë do të vijë dita që mbi këta hajna, kusarët, bandën mafioze do të bjerë dora e popullit, e mallkimit dhe dora e Zotit. Do të vijë koha që do të ulen në bankën e zezë të turpit dhe do të ikin nga kjo botë me marre të zezë, si tradhtarë të kombit, bashkë me puthadorët, sahanlëpirësit që janë në gjyqësinë e Kosovës, që kanë heshtur dhe kanë fshehur veprat e kriminelëve që për interesa serbiane deshën t´i vrasin pa mëshirë shqiptarët… Zotin dorëzanë!

Kaq për sot nga unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI. Për këtë shkrim mbaj përgjegjësi të plotë morale e penale.

[the_ad id=”4118″]