Get a site

ULENI DORËN SKENDER HYSENI E SHPEND MAXHUNI

RESHAT-BADALLAJ-ZHURIANI

ULENI DORËN SKENDER HYSENI E SHPEND MAXHUNI

 

Shkruan:RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI

Të dielën më 28 gusht 2016, popullata shqiptare gjitheandej ku jeton ka parë pamje të tëmershme të policisë së Republikës Kosovës, kundër popullatës së Mushtishtit të komunes së Therandës. Këti fshati i´a kishin mësyrë gjaksorët nga Serbia, që 17 vjet më parë kishin bërë kasaphanë në këtë fshat,duke prerë e vrarë dhe kishin marrur fëmijë shtalb,me veti edhe shumë sosh të tjerë që i kanë humbur pa shej e pa dok. Kriminelët serbo-çetnik në këtë fshat patriotik ishin nisur me autobus duke menduar se kjo populltë e pafajshme dhe me plagë në shpirt i ka harruar krimet që nuk i njeh bota e qytetruar. Këti kordoni të vdekjes i bente “temena”policia e Republikës së Kosovës të ndersyer nga Skender Hyseni,Ministër i Puneve të Brendshme, i Qeverisë kuislinge e zgjedhur me pazare të nentokës dhe jo me votën e zgjedhur te popullit.Skender Hyseni,dikur ishte perkthyes i Ibrahim Rugovës… Skender Hyseni në koordinim me Shpend Maxhunin,djali i Enver Maxhunit,titistit dhe milicit besnik të Serbisë që kishte rrahur në vitin 1981, shumë shqiptar me pretekstin se ishin sipas keti faqeziu si “Nacionalist,seperatist, irredentist,shovenist”. Shih për këtë, këta dy ishtitist kishin ndersyer edhe NJESINË SPECIALE TAMAN SI NË KOHËN E SLOBODAN MILOSHEVIQIT, PËR TA RRAHUR DHE SHTYPUR QYTETARËT E MUSHTISHTIT. Banorët trima të kësaj treve, me FLAMUJ KOMBËTAR që e kishin mbërdhyer pëllëmbët e Gjergj Kastriotit -Skenderbeut, Ismail Qemalit,Abdyl Frashërit dhe të Adem Shaban Jasharit dhe jo me flamuj që i përngjan kernetes së akullorës, që nuk ka kurfarë historie, i kishin zënë pritë gjaksorëve dhe kasapve që kishin bërë kasaphanë në këtë fshat dhe përreth dhe policisë së Skender Hysenit dhe Shpend Maxhunit.. që bejnë pjesë në Qeverin Kuislinge,kusarësh e hajdutësh, të prirë nga ish titisti,hajni i Diasporës dhe kopili i rrahmanzinjve ,ISA MUSTAFA, që bashkë me këta të dy dhe babain e Shpendit, Enver Zezën shanin shqiptarët në çdo tre rreshta. Faji bie kryekëput në shpinën e Skender Hyseni dhe Shpend Maxhunit, se ndoshta policia kanë qenë të ndersyer nga këta dy ish titist te ish- Serbosllavisë. Por, duhet përkujtuar këtyre dy kopilave të deridjeshem të titizmit se të gjithë ata policë që i ke derguar atje me dajak në krah për të shtypur popullatën e kësaj ane, uniformën që e mbani veshur dhe femijet qe i ushqeni dhe që ushehuni ju vetë e dhashtë i Madhi Zot t´iu mnbetet ne fyt,parat i merrni nga taksapaguesit e popullit! Këtë punë nuk e din keta dy kodosh. Policia e Republikës së Kosovës, është dashur të tregoj aty për aty patriotizëm të vdesh uniformën dhe të solidarizohet me këtë popullatë që ka humbër gjysën e fshatit nga këta kriminelë të Drazh Mihajlit. Nuk po them një,dy,tre,katër… te vdeshin uniformën,sepse kur ndahen tre-katër nga kopeja i hanë ujku,por, te gjithë të lenë uniformën dhe t´ia dergoj në zyrë ketyre edepsezve, ish titistve që ishte dhe eshtë kancer i kombit… Nuk jam habitur fare nga ata qe denuar veprimet e Demostruesve. Përse çka pritej ndryshe nga Qeveria kuislinge e bandave mafioze. E degjova edhe këtë faqe të zezë, se sipas këtyre banditëve duhen të kthehen gjaksorët ne vendet e tyre ku e kanë origjinen!!! Po i them disa fjalë për lexuesit dhe jo për harambashët e Qeverise kuislinge,sepse ku dijnë kodoshet dhe harambashët ç´është historia!? Përse shqiptarët nuk kthehen TE MOLLA E KUQE? A E DINË KËTA BANDITË QË KURSHUMLIA KA QENË PURO SHQIPTARE!? PËRSE NUK LEHIN KËTA LANGONJ KUR NË KOSOVËN LINDORE, NË LUGINË BEHËT TERROR KUNDËR KËSAJ POPULLATE? PËRSE NUK LEHIN KËTA ZAGARË QË SLLAVOJUGORËT NDALOJN EDHE ABETAREN?PERSE…? Skender Hyseni dhe Shpend Maxhuni përse nuk shkoni në pjesen verore të Kosovës, që ju ka dalur dorësh,ku vlon krimi,droga,prostuticioni,kontrabanda…që demtohet me miliarda buxheti i Kosovës? Jo, ju atje nuk shkoni sepse i keni miq, dikur keni henger mish derri,keni pirë “Sliovovicë” duke u zgerdhi e berë dyzen ahengu. Mos e përdorni policinë që ushehet me paratë e këti populli,mos e perdorni policinë mish për top,ore hajvan! Dhe krejt në fund,fare,për t´i mos rënë muhabetit rrotull, ju themi ULNE DORËN SKENDER HYSENI E SHPEND MAXHUNI,SEPSE DORA E POPULLIT DO T´IU NDJEK SI HIJE KUDO QË TË SHKONI. MBAJENI NË MEND! Kaq, kesaj radhe nga unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI,dora vet

 

[the_ad id=”6025″]

 

[the_ad id=”4118″]

Komento rreth shkrimit