Get a site
HISTORIILIRET

(VIDEO DOKUMENTAR Pjesa II) Dardanet themeluesit e Trojes,Romes etj

DardanetKy cikel filmash dokumantar ështe realizuar  në bazë të skenarit dhe regjisë  së z. Kol  MARKU (Studjues, i antikitetit). Në këtëpublikim të pjesës së DYTË, dhe pjesët e  TJERA që do të vinë në vazhdim, ju do të njiheni me disa të dhëna për DARDANËT, për ndodhite e luftes së Trojës, që zgjati 10 vjet  dhe  për rolin e të mbijetuarëve të saj siç ishte,  Enea Dardanidi. Per me teper ndiqeni dokumentarin ne videon e meposhteme;

 

 

Nga: Kol Marku Acas Skenderbeg

 

[the_ad id=”4118″]

About Author

Comments (1)

 1. Kol Marku

  Pershendetje Admin !

  Meqense keni publikuar pjesene dyte te dokumentarit dardanet mund te publikoni dhe Pjesene Pare dhe te trete se bashku dhe me shkrimet perkatse. Per kete nese e shikoni me interes mund ti publikoni dhe po ju lidh lincet e sitit tim qe ti merrni:

  PJESA E PARE DARDANET

  http://kolmarku.altervista.org/78-extra/353-dardanet-themeluesit-e-qytetit-te-trojes-romes-londres-parisit-etj.html

  PJESA E TRETE DARDANET

  http://kolmarku.altervista.org/78-extra/356-dardanet-themeluesit-e-qytetit-te-trojes-romes-londres-parisit-etj-pjesa-e-trete.html

  Atje mund te hyni je YOUTUBE dhe te mereni kodet e vidiove dokumentare.
  Eshe e mira qe ti publikoni te dy varjanet ne YOUTUBE dhe VIMEO pas keto vidio ne YOUTUBE ne Gjermani dhe ne ndojne shtet tjeter i kane bllokuar, ndersa VIMEO nuk ka Bllokim.

  Te urioj pune te mbare ne te mire te çeshtjet Kombetare. Me Konsiderate Kol MARKU

Komento rreth shkrimit